Rusya Vizesi  
 
Rus Vizesi
Rus Vize Başvurusu
Rusya Vizesi Gerekli Evraklar
Rusya Vizesi Uyarılar
Rusya Vizesi Soru & Cevap
Rusya Vizesi Seyahat Sigortası
Rusya Vizesi İletişim
 
 

 

 

 

 

 

 

 

Rusya vizesi
Rus konsolosluğu

 
Rusya Vizesi İletişim
 
 

Tüm Rusya vizesi işlemlerinin süratle yapılabilmesi için lütfen bize telefon numaralarımızdan ulaşınız.

Adres:

Cumhuriyet Cad No 157 Kat 2 
Harbiye İstanbul
( Harbiye Askeri Müze- 
Harbiye Ordu Evi Karşısı) 
0212 293 93 35 (pbx)

Tel: 0212 293 93 35(pbx)
Fax: 0212 243 74 63

E-posta: bilgi@vizeislemleri.com

10 yılı aşkın sektör deneyimimizle tüm seyahat acentelerinin ve münferit müşterilerimizin hizmetindeyiz.

 
     
 
 

 

Rusya vizesi almak hiç bu kadar kolay olmamıştı, Rusya Vizeniz 1 günde hazır!

0212 293 93 35

Rusya`da Dazlaklar

Rusya`da özellikle son yıllarda  ırkçı  dazlakların sayısı giderek artarken, dazlakların Rusya'nın çeşitli bölgelerindeki  saldırıları devam ediyor.  Dazlakların hedefi   "kara kafalılar"  diye adlandırdıkları esmer yabancı kişiler oluştururken, Moskova`daki terör eylemlerinden sonra ve özellikle   Hitler`in doğum gününe rastlayan haftada (20 Nisan)   çok sayıda yabancı  özellikle metrolarda, yabancı öğrencilerin kaldıkları öğrenci yurtlarında ve açık pazarlarda  ırkçı dazlakların saldırısına maruz kalıyor. Rusya'da yaşayan yabancılar büyük çoğunluğu ırksal temelli şiddet ve ayrımcılığa  karşı güvenlik güçleri tarafından yeterli önlem alınmadığını  düşünüyor. Gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmaması, ırkçı dazlakların  etnik azınlıkları ve Rusya'da yaşayan yabancıları ceza almadan taciz edebileceklerine inandıkları bir hava oluşturmaktadır. Şimdiye kadar onlarca kişiyi acımasızca öldüren ırkçı dazlaklar polis kayıtlarına geçen en son  saldırılarını 24 Mart 2004 tarihinde Moskova'da gerçekleştirdiler. Anılan saldırı sırasında dazlaklar tarafından feci şekilde dövülen Afganistan vatandaşı bir genç hayatını kaybetmişti.

Rusya Federasyonu İçişleri Bakanlığının verilerine göre, halen Rusya’da yasadışı ırkçı dazlak  örgütlerinin 15-20 bin üyesi bulunuyor.

Rusya'nın en büyük kamuoyu araştırma kuruluşu "Kamuoyu Fonu" tarafından   Mart 2004 tarihinde  "Dazlaklar" konulu kamuoyu araştırması yapılmıştır.  Sözkonusu kamu oyu araştırması iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde Rusya'nın 100 yerleşim biriminde ve 44 bölgesinde  toplam 1.500 denekle yüz yüze görüşmek suretiyle  İkinci bölümde Rusya'nın çeşitli bölgelerinden 130 gazeteci ve yöneticiyle telefonla görüşmek suretiyle gerçekleştirilen kamuoyu araştırmasının sonuçları aşağıda verilmiştir.

 


 
 

Tüm hakları Rusya.org'a aittir © 2007

Bu sitenin tasarımı M3 Works tarafından yapılmıştır